82A6025-22-9/93/95/96-9
- Manufacturer:
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- Part Number:
- 82A6025-22-9/93/95/96-9
- Category:
- Multiple Conductor Cables
- Description:
- CABLE 4COND 22AWG WHITE SHLD
- Manufacturer :
- Category :
- Multiple Conductor Cables
- Cable Type :
- Multi-Conductor
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 154/44
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.158" (4.01mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0100" (0.254mm)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- Number of Conductors :
- 4
- Operating Temperature :
- 150°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shield Type :
- Double Braid
- Usage :
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 22 AWG