GPTGP6000ULM-0.060-12-0816
- Part Number:
- GPTGP6000ULM-0.060-12-0816
- Description:
- THERM PAD 406.4X203.2MM GRAY
- Backing, Carrier :
- Fiberglass
- Material :
- Silicone Rubber
- Outline :
- 406.40mm x 203.20mm
- Shape :
- Rectangular
- Thermal Conductivity :
- 6.0W/m-K
- Thermal Resistivity :
- Thickness :
- 0.0600" (1.524mm)