5589H-20-240MMX240MM-5PK
- Manufacturer:
- 3M
- Part Number:
- 5589H-20-240MMX240MM-5PK
- Category:
- Pads, Sheets
- Description:
- THERMAL ACRYLIC PAD 240X240 5PK
- Manufacturer :
- 3M
- Category :
- Pads, Sheets
- Adhesive :
- Tacky - One Side
- Backing, Carrier :
- Liner
- Color :
- Gray-White
- Material :
- Acrylic Elastomer
- Outline :
- 240.00mm x 240.00mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Rectangular
- Thermal Conductivity :
- 2.0W/m-K
- Thermal Resistivity :
- Thickness :
- 0.0790" (2.000mm)