21.59MM-7.62MM-25-5590H-05
- Manufacturer:
- 3M
- Part Number:
- 21.59MM-7.62MM-25-5590H-05
- Category:
- Pads, Sheets
- Description:
- THERM PAD 21.59MMX7.62MM 1=25/PK
- Manufacturer :
- 3M
- Category :
- Pads, Sheets
- Adhesive :
- Tacky - Both Sides
- Backing, Carrier :
- Color :
- Gray
- Material :
- Acrylic Elastomer
- Outline :
- 21.59mm x 7.62mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Rectangular
- Thermal Conductivity :
- Thermal Resistivity :
- 0.46°C/W
- Thickness :
- 0.0197" (0.500mm)