GP1500-0.125-02-15MMX15MM
- Manufacturer:
- Henkel/Loctite
- Part Number:
- GP1500-0.125-02-15MMX15MM
- Category:
- Pads, Sheets
- Description:
- THERM PAD 15MMX15MM BLACK
- In Stock:
- 127
- Manufacturer :
- Henkel/Loctite
- Category :
- Pads, Sheets
- Adhesive :
- Tacky - Both Sides
- Backing, Carrier :
- Color :
- Black
- Material :
- Silicone Elastomer
- Outline :
- 15.00mm x 15.00mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Square
- Thermal Conductivity :
- 1.5W/m-K
- Thermal Resistivity :
- Thickness :
- 0.125" (3.18mm)