1561T-D-4-S
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1561T-D-4-S
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX SWAGE SPACERPLAIN STEEL1/4 H
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.156" (3.96mm) 5/32"
Color :
Diameter - Inside :
0.115" (2.92mm)
Diameter - Outside :
0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Features :
Gender :
Female, Swage
Length - Overall :
0.321" (8.15mm)