4594-1032-B
Manufacturer:
RAF
Part Number:
4594-1032-B
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX MALE-FEMALE STANDOFFPLAIN BR
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.594" (15.08mm)
Color :
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.313" (7.94mm) Hex
Features :
Gender :
Male, Female
Length - Overall :
2.063" (52.39mm)