3008-B-080-B-16
Manufacturer:
RAF
Part Number:
3008-B-080-B-16
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SWAGE STANDOFFELECTRO TINR
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.625" (15.88mm) 5/8"
Color :
Diameter - Inside :
0.063" (1.60mm)
Diameter - Outside :
0.125" (3.18mm) 1/8"
Features :
Gender :
Female, Swage
Length - Overall :
0.730" (18.54mm)