1537-B-3-AL
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1537-B-3-AL
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SWAGE SPACERPLAIN ALUMINUM
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.500" (12.70mm) 1/2"
Color :
Diameter - Inside :
0.101" (2.57mm)
Diameter - Outside :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Features :
Gender :
Female, Swage
Length - Overall :
0.605" (15.37mm)