1166T-8-PH
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1166T-8-PH
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACERNO FINISH - PHENOLIC
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.969" (24.61mm)
Color :
Diameter - Inside :
0.166" (4.22mm)
Diameter - Outside :
0.313" (7.94mm)
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.969" (24.60mm)