1283-50-S-3
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1283-50-S-3
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACERCADMIUM QQ-P-416F-CL
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.500" (12.70mm) 1/2"
Color :
Yellow
Diameter - Inside :
0.505" (12.83mm)
Diameter - Outside :
0.750" (19.05mm) 3/4"
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.500" (12.70mm) 1/2"