1274-38-PH
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1274-38-PH
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACERNO FINISH - PHENOLIC
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
1.875" (47.63mm) 1 7/8"
Color :
Diameter - Inside :
0.380" (9.65mm)
Diameter - Outside :
0.625" (15.88mm)
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
1.875" (47.63mm)