1490-38-SS
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1490-38-SS
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX SPACERPLAIN STAINLESS STEEL3
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.438" (11.13mm) 7/16"
Color :
Diameter - Inside :
0.380" (9.65mm)
Diameter - Outside :
0.750" (19.05mm) 3/4" Hex
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.438" (11.11mm)