TNM2-6.5-11-3
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
TNM2-6.5-11-3
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND STANDOFF M2 NYLON 11MM
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.433" (11.00mm)
Color :
Natural
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.256" (6.50mm)
Features :
Gender :
Male, Male
Length - Overall :
0.906" (23.00mm)