SRS-2-10MM
Manufacturer:
Bivar, Inc.
Part Number:
SRS-2-10MM
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACER #6 PVC 10MM
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.394" (10.00mm)
Color :
Gray
Diameter - Inside :
0.125" (3.18mm) 1/8"
Diameter - Outside :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Features :
Self Retaining
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.394" (10.00mm)