MWSD1005C68NJT
Part Number:
MWSD1005C68NJT
Description:
FIXED IND 68NH 170MA 1.35OHM SMD
Current Rating (Amps) :
170 mA
DC Resistance (DCR) :
1.35Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Inductance :
68 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Tolerance :
±5%