MWSD1005CR10HTM01
Part Number:
MWSD1005CR10HTM01
Description:
FIXED IND 100NH 120MA 2.52OHM SM
Current Rating (Amps) :
120 mA
DC Resistance (DCR) :
2.52Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Inductance :
100 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
20 @ 150MHz
Size / Dimension :
0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Tolerance :
±3%