MWSD1005C4N6JTM81
Part Number:
MWSD1005C4N6JTM81
Description:
FIXED IND 4.6NH 1.45A 60MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.45 A
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
9.6GHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Inductance :
4.6 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
32 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.043" L x 0.021" W (1.10mm x 0.53mm)
Tolerance :
±5%