MWSD1005C4N6DTM01
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part Number:
MWSD1005C4N6DTM01
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 4.6NH 750MA 70MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
750 mA
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Inductance :
4.6 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Supplier Device Package :
0402
Tolerance :
±0.5nH