MWSD1005C7N6KTM81
Part Number:
MWSD1005C7N6KTM81
Description:
FIXED IND 7.6NH 1.7A 50MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.7 A
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Inductance :
7.6 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.043" L x 0.021" W (1.10mm x 0.53mm)
Tolerance :
±10%