MWSD1005C5N0CTM81
Part Number:
MWSD1005C5N0CTM81
Description:
FIXED IND 5NH 1.77A 40 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.77 A
DC Resistance (DCR) :
40mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Inductance :
5 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
32 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.043" L x 0.021" W (1.10mm x 0.53mm)
Tolerance :
±0.2nH