MWSD1005C9N8GTM81
Part Number:
MWSD1005C9N8GTM81
Description:
FIXED IND 9.8NH 1.4A 81MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.4 A
DC Resistance (DCR) :
81mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Inductance :
9.8 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
34 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.043" L x 0.021" W (1.10mm x 0.53mm)
Tolerance :
±2%