CDRH4D18CLDNP-2R2PC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
CDRH4D18CLDNP-2R2PC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 2.2UH 2.8A 31 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.3A
Current Rating (Amps) :
2.8 A
DC Resistance (DCR) :
31mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%