CDRH4D18CLDNP-220PC
Part Number:
CDRH4D18CLDNP-220PC
Description:
FIXED IND 22UH 900MA 202MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
420mA
Current Rating (Amps) :
900 mA
DC Resistance (DCR) :
202mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%