CDRH4D18CLDNP-150PC
Part Number:
CDRH4D18CLDNP-150PC
Description:
FIXED IND 15UH 1.05A 151MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
500mA
Current Rating (Amps) :
1.05 A
DC Resistance (DCR) :
151mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%