CDRH4D18CLDNP-100PC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
CDRH4D18CLDNP-100PC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 10UH 1.2A 110 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
600mA
Current Rating (Amps) :
1.2 A
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%