CDRH4D18CNP-4R7PC
Part Number:
CDRH4D18CNP-4R7PC
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.15A 110MOHM SM
Current Rating (Amps) :
1.15 A
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%