CDRH4D18CNP-6R8PC
Part Number:
CDRH4D18CNP-6R8PC
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.05A 125MOHM SM
Current Rating (Amps) :
1.05 A
DC Resistance (DCR) :
125mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%