CDRH50D28RNP-100MC
Part Number:
CDRH50D28RNP-100MC
Description:
FIXED IND 10UH 1.75A 87 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.7A
Current Rating (Amps) :
1.75 A
DC Resistance (DCR) :
87mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%