CDRH62BNP-270MC-B
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
CDRH62BNP-270MC-B
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 27UH 660MA 380MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
660 mA
DC Resistance (DCR) :
380mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
27 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%