CD30D22HF-120MC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
CD30D22HF-120MC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 12UH 910MA 338MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
960mA
Current Rating (Amps) :
910 mA
DC Resistance (DCR) :
338mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.098" (2.50mm)
Inductance :
12 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.138" L x 0.118" W (3.50mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%