CDRH3D11HPNP-3R3NC
Part Number:
CDRH3D11HPNP-3R3NC
Description:
FIXED IND 3.3UH 950MA 182MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
1.25A
Current Rating (Amps) :
950 mA
DC Resistance (DCR) :
182mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%