CDRH3D11HPNP-2R2NC
Part Number:
CDRH3D11HPNP-2R2NC
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.15A 143MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
1.6A
Current Rating (Amps) :
1.15 A
DC Resistance (DCR) :
143mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%