CDRH3D11HPNP-220NC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
CDRH3D11HPNP-220NC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 22UH 330MA 1.012OHM SM
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
450mA
Current Rating (Amps) :
330 mA
DC Resistance (DCR) :
1.012Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%