RCH8011NP-150L
Part Number:
RCH8011NP-150L
Description:
FIXED IND 15UH 3.75A 47 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) :
3.6A
Current Rating (Amps) :
3.75 A
DC Resistance (DCR) :
47mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.425" (10.80mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.307" Dia (7.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±15%