RCH8011NP-102L
Part Number:
RCH8011NP-102L
Description:
FIXED IND 1MH 470MA 1.915 OHM TH
Current - Saturation (Isat) :
490mA
Current Rating (Amps) :
470 mA
DC Resistance (DCR) :
1.915Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.425" (10.80mm)
Inductance :
1 mH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.307" Dia (7.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±15%