B78148E1333J009
Part Number:
B78148E1333J009
Description:
FIXED IND 33UH 1.05A 550 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) :
1A
Current Rating (Amps) :
1.05 A
DC Resistance (DCR) :
550mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
9MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
40 @ 100kHz
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%