B82422T1224K000
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B82422T1224K000
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 220UH 45MA 22 OHM SMD
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
45 mA
DC Resistance (DCR) :
22Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6MHz
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Inductance :
220 µH
Inductance Frequency - Test :
796 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
20 @ 796kHz
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±10%