B78148S1562J000
Part Number:
B78148S1562J000
Description:
FIXED IND 5.6UH 780MA 380MOHM TH
Current Rating (Amps) :
780 mA
DC Resistance (DCR) :
380mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
85MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
5.6 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
60 @ 7.96MHz
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%