B78148E1682K009
Part Number:
B78148E1682K009
Description:
FIXED IND 6.8UH 2.45A 105MOHM TH
Current - Saturation (Isat) :
2.3A
Current Rating (Amps) :
2.45 A
DC Resistance (DCR) :
105mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
40 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%