B78148E1472K009
Part Number:
B78148E1472K009
Description:
FIXED IND 4.7UH 2.75A 85 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) :
2.7A
Current Rating (Amps) :
2.75 A
DC Resistance (DCR) :
85mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
35MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
45 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%