B78148E1471M009
Part Number:
B78148E1471M009
Description:
FIXED IND 470NH 5A 27 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) :
8.5A
Current Rating (Amps) :
5 A
DC Resistance (DCR) :
27mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
400MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
470 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
60 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%