B78148E1332K009
Part Number:
B78148E1332K009
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.05A 73 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) :
3.25A
Current Rating (Amps) :
3.05 A
DC Resistance (DCR) :
73mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
75MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
45 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%