B78148E1152K009
Part Number:
B78148E1152K009
Description:
FIXED IND 1.5UH 3.8A 47 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) :
4.8A
Current Rating (Amps) :
3.8 A
DC Resistance (DCR) :
47mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
235MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
60 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%