B78148E1101M009
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B78148E1101M009
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 100NH 7.3A 15 MOHM TH
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
17A
Current Rating (Amps) :
7.3 A
DC Resistance (DCR) :
15mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
700MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
100 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Q @ Freq :
50 @ 1MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%