B78148S1393K000
Part Number:
B78148S1393K000
Description:
FIXED IND 39UH 470MA 1.02 OHM TH
Current Rating (Amps) :
470 mA
DC Resistance (DCR) :
1.02Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
8MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
39 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
50 @ 2.52MHz
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%