B78108S1472J000
Part Number:
B78108S1472J000
Description:
FIXED IND 4.7UH 820MA 340MOHM TH
Current Rating (Amps) :
820 mA
DC Resistance (DCR) :
340mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
95MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
60 @ 7.96MHz
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%