LRW0805WJ56NGG001E
Part Number:
LRW0805WJ56NGG001E
Description:
FIXED IND 56NH 500MA 250MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.6GHz
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Inductance :
56 nH
Inductance Frequency - Test :
200 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
60 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±5%