LRW0805FJ1R5GV001E
Part Number:
LRW0805FJ1R5GV001E
Description:
FIXED IND 1.5UH 130MA 2.9OHM SMD
Current Rating (Amps) :
130 mA
DC Resistance (DCR) :
2.9Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
200MHz
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
8 MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Q @ Freq :
15 @ 8MHz
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±5%