LRW0805WJ22NGG001E
Manufacturer:
Johanson Technology
Part Number:
LRW0805WJ22NGG001E
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 22NH 600MA 100MOHM SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
3.3GHz
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Inductance :
22 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
60 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±5%